Зареєструйтесь і отримайте знижку 3% на товари + 3 електронні книги в подарунок!

Матководство

Знижки

Матководство 

Часи, коли  пасічники надавали бджолам можливість самостійно обирати і змінювати собі матку залишаються в минулому. Пасічники, які якісно піклуються про своє бджільництво все частіше власноручно займаються матководством, самостійно контролюючи всі процеси, які відбуваються у вулику.

Матководство бджіл

Оскільки вивід матки у циклі бджолиної сім’ї...

Часи, коли  пасічники надавали бджолам можливість самостійно обирати і змінювати собі матку залишаються в минулому. Пасічники, які якісно піклуються про своє бджільництво все частіше власноручно займаються матководством, самостійно контролюючи всі процеси, які відбуваються у вулику.

Матководство бджіл

Оскільки вивід матки у циклі бджолиної сім’ї є одним із найважливіших процесів, то йому слід приділити належну увагу. Він може відбуватися раз у рік, а може навіть раз у декілька років. Проте найоптимальніше міняти матку раз у рік, або навіть і два рази у рік. Це забезпечить більшу кількість відкладення яєць, оскільки рівень яйцекладки молодої матки значно продуктивніший, ніж тієї, яка вже брала участь у даному процесі. Окрім того, присутність у бджолиній сім’ї молодої матки зменшує вірогідність ройливості. 

Перед підсадкою бджолиної матки, пасічнику необхідно визначити її якість. Це можна зробити за приналежністю їх до необхідної породи бджіл та за ступенем розвитку статевої системи, від якої залежить яйцекладка матки.

У матководстві виділяють основні способи виведення маток:

 • джентерний сот;
 • система никот;
 • перенесення личинок шпателем;
 • роїння

Де дешево купити якісні товари для мадководства в Україні?

Для того, щоб самостійно досягнути високих результатів у матководстві, бджолярам необхідно досвід, час, а також інвентар пасічника. Вам у пригоді може стати посібник «Матководство», Ф.Руттнер, Api-Макси "20" для виведення маток, ApiMini для виводу маток, касета Апі "МАКС", мітки для маток. Весь асортимент товарів для матководства, Ви можете переглянути, детальніше ознайомитись та придбати за доступною ціною на нашому сайті у розділі «Матководство».

Більше
 • Шпателі та інструмент

  Одним із найбільш необхідних інструментів для матководства є шпатель. Його призначення різнофункціональне, а самі функції шпателя залежать від його виду:

  • Шпатель для переносу личинок;
  • Шпатель для збирання маточного молочка;
  • Шпатель для ММ;
  • Шпатель прививочний;
  • Шпатель для нанесення мітки і клею.

  Необхідні інструменти для матководства

  Для виведення маток також використовують цілий ряд інших необхідних обладнань. Серед інструментів для матководства пасічникам необхідні ложечка для маточного молочка, пінцет бджільника, маткоуловлювач, інструмент для чистки личинок.

  Купити шпателі та інструменти для виведення маток в Україні

  На сайті ukrbee.ua Ви маєте можливість придбати шпателі та інструменти для виведення маток високої якості та за доступною ціною.

  Ставши нашим постійним клієнтом, про кожну акцію Ви взнаватимете завчасно, отримуючи повідомлення на Вашу особисту адресу. Окрім того, Ви матимете можливість купити товар за знижкою чи отримати подарунки. 

 • Мічення маток

  Мічення маток застосовують, щоб мати можливість спостерігати за їхньою тривалістю життя та діяльністю. Щоб спростити бджільникам процес мічення маток, на сьогоднішній день винайдено різноманітні спеціальні обладнання. Серед них є:

  • Маркери для мічення маток;
  • Клей для міток на матки;
  • Мітки номерні;
  • Трубка для мічення маток;
  • Колпачок для мічення маток;
  • Скляні трубки;
  • Календар виводу маток;
  • Опалінові мітки;
  • Трубка-люлька.

  Як мітити матки

  При мічені маток використовують кольорові маркери або швидковисихаючу фарбу, яка тривалий час тримається на тілі комахи. Помічаючи матку, необхідно уникати потрапляння на вусики або крила.

  Де купити маркер для мічення бджолиної матки

  Купити якісні маркери для мічення бджолиних маток Ви можете у нас на сайті ukrbee.ua. Якщо у Вас виникли питання, хочете детальніше дізнатись про маркери для мічення маток або зробити замовлення, можете зателефонувати до нас або замовити зворотній зв'язок і найближчим часом менеджері ukrbee.ua зв’яжуться з вами.

 • Мисочки

  Пасічники, які звикли самостійно контролювати увесь процес бджолиного життя, в тому ж числі наглядають і за матками. Щоб у вулику завжди була достатня кількість бджіл, у бджолиній сім’ї необхідна присутність молодої матки, яка відкладає багато яєць. Біологічно сильну репродуктивну матку пасічник власноручно обирає із тих, які вивів, і підсаджує у бджолину сім’ю.

  Для матководства в інвентарі бджоляра необхідні мисочки для виведення маток. Саме у них пасічник поміщає личинки для дозрівання.

  Рекомендовані мисочки для маток

  У бджільництві мисочки для виведення маток можна виготовити самостійно. Але для економії часу та безпеки матки рекомендується використовувати перевірені маточні мисочки, рекомендовані спеціалістами. Серед них:

  Купити мисочки для виведення маток

  З більшим асортиментом мисочок для матководства Ви можете ознайомитись у нас на сайті ukrbee.ua. у розділі «Матководство. Мисочки» Ви знайдете більше десяти видів різних виробників.

  Для укладання личинки в мисочку Вам також знадобиться шпатель. Переглянути увесь інвентар пасічника, необхідний для матководства, Ви можете у розділі «Маткокодство».

 • Кліточки та ковпачки

  В інвентарі бджільника, який займається матководством, одними із необхідних обладнань є кліточки для маток і ковпачки. Їх застосовують для транспортації виведених молодих маток.

  Призначення кліточки для матки бджіл

  Клітка для маток призначена для їх тимчасового утримання та підсаджування в безматочні сім'ї.

  В нижній частині кліточки міститься відділення для корму. У верхній частині розташований отвір, через який випускають та заселяють матку.

  У матководстві бджільникам знадобляться кліточки для маток з різним призначенням:

  • Пересильна клітка для маток;
  • Ізоляційна клітка для маток;
  • Захисна кліточка для маток;
  • Кліточка для підсадки маток.

  Призначення ковпачка для матки

  Маточний ковпачок використовують для тимчасового прикривання матки на стільнику. Також його застосовують для підсаджування матки в бджолину сім'ю при її заміні.

  Купити кліточку та ковпачок для матки

  На сайті ukrbee.ua Ви ознайомитесь з якісними кліточки та колпачки іноземного виробника. Тут ви можете придбати пересильну кліточку "Swienty" (Данія), ізоляційну клітку Zander, захисну кліточку Никот, кліточка Джентера, ковпачок для мічення матки "QueenMake" та ковпачок захисту матки Никот. Переглянути весь асортимент товарів можна в розділі «Матководство. Кліточки та ковпачки».

   

 • Ізолятори для маток

  Бджільники, які займаються матководством, використовують ізолятори для маток. Ізолятор для маток призначені для ізоляції комахи від робочих бджіл при підсадці. Під час перебування в ізоляторі матки набувають запаху вулику, за яким в подальшому бджоли не сприйматимуть її за чужака. Також ізолятори застосовують для обмеження відкладання яєць маткою і отримання одновікового розплоду.

  Ізолятори бувають:

  • однорамочні;
  • дворамочні;
  • трирамочні.

  Де купити ізолятор для матки в Україні?

  Придбати ізолятори для маток Ви можете на сайті ukrbee.ua. У рубриці «Матководство. Ізолятори для маток» є ізолятори Дадан та Рута однорамочні, дворамочні та трирамочні.

  Бджільники України довіряють нам свою пасіку, замовляючи якісні товари на ukrbee.ua. Для постійних клієнтів у нас діють акції та знижки. Нашим постійним клієнтом можете стати і Ви.

 • Матковловлювач

  При роботі з бджолами бувають моменти, коли на деякий час пасічнику необхідно ізолювати матку від бджолиної сімї. Найефективніше цей процес можна провести за допомогою маткоуловлювача. Саме за його допомогою впіймання матки і її тимчасова ізоляція пройде безпечно і не зашкодить комахам.

  Використання маткоуловлювача

  Разом із маткою у маткоуловлювач потрапляють бджоли. Після ізоляції матки вони вільно виходять через отвори, а сама матка залишається всередині. Крізь ці отвори постійно циркулює повітря. Перебування матки у маткоуловлювачі не спричиняє комасі жодного дискомфорту, оскільки вона вільно може в ньому перебувати тривалий час.

  Здебільшого маткоуловлювачі зроблені з прозорого пластика. Це дає змогу бджільникам оглянути матку.

  Сам маткоуловлювач зручний і простий у використанні.

  Купити маткоуловлювач

  В інтернет-магазині ukrbee.ua Ви можете придбати маткоуловлювачі іноземного виробництва хорошої якості та за доступною ціною. Також у розділі «Матководство» Ви ознайомитеся з усім інвентарем, необхідним для матководства.

 • Стільники для...

  У бджільництві для виведення бджолиних маток використовують спеціальні соти. Їхнє використання зручне і продуктивне у використанні. Окрім того соти для виведення маток можна застосовувати багаторазово.

  Застосування сотів для виведення маток

  Під час перебування бджолиної матки у сотах вона відкладає туди яйця. Період перебування матки у сотах залежить від її яйцекладки. Найбільш продуктивними є молоді бджолині матки, які ще не приймали участі у відкладенні яєць. Згодом пасічник переміщає яйця із сот у спеціальні мисочки для маток. Протягом усього дозрівання личинки, а потім молодих маток, комахи знаходяться ізольовані одна від одної, у більш зрілому віці – від бджіл, що надає їм безпеку до повної адаптації та прийняття її бджолиною сім'єю.

  Купити соти для виведення бджолиних маток

  Один із найдешевших інтернет-магазинів в Україні є ukrbee.ua. Тут Ви купите соти для виведення маток за доступною ціною та хорошої якості. Ми пропонуємо Вам соти, поширені у використанні, які використовують більшість пасічників України:

  Переглянути і купити асортимент товарів Ви можете у розділі «Матководство. Соти для виведення маток»

на сторінці
Показати 1 - 12 з 108 товарів